Tootegrupid

Madratsi valimine ja kasutusjuhend

Kas tead, kui palju inimene veedab oma elust magades?
Umbes kolmandiku!
Aastaga koguneb voodis veedetud aega nelja kuu jagu, kümne aastaga aga ligi 30 000 tundi.

 

Hea uni on asendamatu jõuvarude taastaja ning oluline tegur inimese püsimisel tervena. Uni on elu eliksiir, turgutus vaimule ja kehale, asendamatu vitaalsuse allikas, mis valmistab meid ette igaks järgnevaks päevaks.

Seetõttu on üllatav, kui vähe pööratakse tähelepanu oma magamisasemele. On inimesi, kes magavad eluaeg ühes äravajunud voodis, ent ei seosta oma halba und ja tervisehädasid voodi seisukorraga.

Madratsid on loodud selleks, et kindlustada Sulle mõnus puhkus ning seega suurepärane enesetunne ja hea tervis. Et Sinu keha saaks välja puhata ja uut energiat ammutada, vajad magamisaset, mis võimaldab lihastel ja luustikul lõdvestuda ning taastuda.

Head madratsit otsides ära piirdu pelgalt internetis loetuga või kataloogi lehitsemisega. Külasta kauplust ja proovi ise, kas välja valitud madrats on Sulle maksimaalselt sobiv. Mitte keha ei peaks järgima madratsi kuju, vaid madrats peab järgima Sinu keha kumerusi! Osta endale just see madrats, mis tundub Su kehale tõeliselt mugav!

Kuidas valida madratsit?


Kušett või vedrumadrats? Kattemadratsiga või ilma? või hoopiski kontinentaalvoodi? Pehme? Kõva?

Madratsites kasutatakse erinevaid vedrusüsteemide, pehmenduste ja vooderduste kombinatsioone, millest tuleneb mudelite erinevus. Seega on oluline, et valikut tehes oleks võimalik proovida vähemalt kolme-nelja erineva madratsi vahel. Kindlasti ei piisa vaid madratsi või näidise katsumisest käega, oluline on pikali visata ning erinevaid madratseid proovida.

Igaühel on erinev kehaehitus, kuid lülisammas peab külili asendis magades olema sirge - et vereringe, lihased ning luustik saaks puhkeasendis taastuda.

 

Sagedased küsimused:

 

Kas kõvem või pehmem madrats?

Laialt on levinud arvamus, et mida kõvem madrats, seda parem. Tegelikult on oluline see, kuidas madrats kehale tuge annab. Proovi erinevaid madratseid, tunneta, milline on Sinu kehale sobivaim.

Madrats peab võtma keha kuju, mitte keha madratsi kuju!

 

Milleks on vajalik kattemadrats?

Kattemadrats pakub kehale tuge, kaitseb põhimadratsit ja pikendab selle eluiga. Vajaduse korral on kattemadratsit ka lihtne ning odav välja vahetada. Sleepwell´i tootevalikus on kõikide kattemadratsite katted pestavad. Kui Sinu voodi koosneb kahest madratsist, siis kaotab kattemadrats ebamugava prao kahe asemepoole vahel.

 

Miks kasutatakse madratsites porolooni?

Tänapäevane poroloon on väga hea madratsimaterjal, see laseb õhku läbi, ei vaju ära ning ei kogu endasse lõhnu.

Viimase 10-20 aasta jooksul on porolooni arendatud sedavõrd, et see on maailmas üks enam kasutatavamaid pehmendusmaterjale.

Eriti hästi sobib poroloon allergikutele, sest see materjal on väga ebasobiv voodilestade elupaigaks. Sleepwell´i ja Hypnos toodetes kasutatava porolooni on heaks kiitnud ka Eesti Allergialiit.

 

Miks kasutatakse madratsites lateksit?

Lateks on kummipuu mahlast toodetud naturaalne, väga vastupidav ning paindlik materjal, mis sobib hästi vahekihiks vedrude ja kanga vahele. Sleepwell´i madratsite lateks on eritöödeldud, pestud ning kuivatatud. Nii laseb materjal hästi õhku läbi, on pehme ja vastupidav.

 

Kas vedrumadratsit peab pöörama?

Madratsit tuleks pöörata, sest materjalid vajavad taastumist. Paljud Sleepwell´i ja Hypnos madratsid on kahepoolsed: villane pool hoiab talvel sooja, puuvillane pool laseb suvel hästi õhku läbi. Seega on soovitav madratsit vähemalt poole aasta jooksul korra pöörata.

Madratsi perioodiline pööramine pikendab märgatavalt ka selle kasutusiga!

 

Soovime voodikaaslasega erinevaid madratseid. Mida teha?

Kõige lihtsam on osta kaks erinevat madratsit ning nende peale kattemadrats. Nii magab kumbki talle sobiva madratsi peal, samas ei vähenda kattemadrats vedrumadratsi omadusi.

See lahendus sobib ka kušettidele - neid saab kokku kinnitada klambri või otsapaneeliga ja katta ühise kattemadratsiga.

 

Millist rolli mängib voodi alusraam magamise mugavuse juures?

Alusraam aitab madratsi parimaid omadusi välja tuua ning kindlustab selle pika ea. Soovitame kasutada alusraami, mille lippide vahe on 25-63 mm.

Kindlasti ära kasuta vineerist või puitlaastust alusplaati, see ei lase madratsil hingata.

100% lateksist või poroloonist madratsil peab olema vähemalt 28 lipiga alusraam.

 

Kui tihti tuleks madratsit vahetada?

Ka kõige kvaliteetsemad materjalid hakkavad ajapikku kuluma ning lisaks eritub magavast kehast umbes 0,5 liitrit vedelikku öö jooksul. Seetõttu soovitame vahetada madratsit keskmiselt 5-7 aasta järel.

 

Madratsi kasutusjuhend 

 

Õige hooldus aitab hoida madratsit kauem heas korras ja tagab sulle parima mugavuse kogu kasutusaja jooksul. Selleks loe läbi järgnev tootjapoolne hooldusjuhend ja küsi nõu ka müüja käest.

 

  • Ära keera madratsit kokku selle transportimiseks, hoiustamiseks ega ka voodialuse koristamise ajaks- see võib põhjustada püsivaid kahjustusi.
  • Pocket vedrustusega madratsit tuleks transportida pikali või äärmisel juhul pikemal küljel. 
  • Eemalda pakend madratsi ümbert enne madratsi kasutamist. 
  • Käepidemed on mõeldud selleks, et madratsit oma kohale asetada.
  • Madratsit käepidemetest kandes võivad need küljest ära tulla ja seega ka madratsikangast kahjustada. 
  • Madratsit ei ole soovitatav kasutada ebatasasel pinnal või sellise aluse peal, milleks see mõeldud ei ole.
  • Vedrumadratsi aluseks ei sobi reguleeritavad reformid, mille pea ja jalutsi osa on tõstetav, samuti väikese lippidearvuga reformid mille lippide vahed on suuremad kui 5 cm. Madrats vajub lippide vahele ja kaotab oma õige vormi ning vigastab vedrusid.
  • Ära pressi madratsit voodi sisse, mille sisemõõt on väiksem madratsi mõõtudest. 
  • Kasuta pestavaid ja kaitsvaid katteid, et hoida madratsit puhtana. Saadaval on erinevad kattemadratsid ja katteriided, mis sobivad ka allergikutele. 
  • Hommikuti on soovitatav ära võtta voodiriided ja lasta madratsil 20 minutit “hingata”, et kehaniiskus paremini aurustuks. 
  • Pööra oma madratsit erinevate poolte peale ning ka madratsi otsi iga paari kuu tagant.
  • Esimesed 2-3 kuud on seda soovitatav teha iga 2-3 nädala tagant- see aitab madratsi polsterdusel paremini õiget kuju saavutada.
  • Luksuslikel madratsitel, mille täidise kihid võivad olla palju paksemad ning mis on valmistatud spetsiaalselt inimese kehakuju võtma, võivad jääda jäljed olenemata madratsi pööramisest.
  • Ära istu madratsi ääre peal ning ära lase lastel madratsi peal hüpata. 
  • Puhasta aegajalt madratsit ja madratsi alust tolmuimejaga.
  • Plekkide eemaldamiseks kasuta õrnasid puhastusvahendeid ja leiget või külma vett.
  • Kattemadrats võib märjaks saades kokku tõmmata.
  • Soovitatav on keemiline kuivpuhastus nii madratsile kui kattemadratsile. 
  • Ära triigi madratsi peal riideid, see võib madratsikatte rikkuda