Tootegrupid

Mööbli kasutusjuhend

Meilt ostetud mööblile, anname toodete jalgadele kaasa viltpadja või viltpadjad, olenevalt ostetavast mööbli kogusest

Mööblile soovitame alla panna viltpatju:
 

 • Viltpadjad on mõeldud kleepimiseks mööbli jalgade alla, vältimaks põranda kriimustamist
 • Viltpadjal on olemas ühel pool kleepuv pind mis kinnitub vajutades kindlalt mööbli külge
 • Vajaliku tüki lõikamiseks ei tohiks vilti eelnevalt eemaldada aluspaberilt (vähendab kleepumist)
 • Lõika terava noa või kääriga sobivad tükid, et need tükid ei paistaks mööbli alt liiga välja soovitame igastküljest 2 mm väiksemad lõigata
 • Nüüd eemalda aluspaber ja vajuta eelnevalt kuiva lapiga puhastatud pinnale
 • Kui toodetele on kleebitud viltpadjad alla siis ei soovita tooteid nihutada, lohistada vaid tõsta omale kohale
 • Kui pesete märjalt põrandaid, siis soovitame põranda lasta ära kuivada, muidu võib niiskusega hakata toote küljest need viltpadjad ära tulema. Kui on mõnedki ära tulnud ja on veel korralikud, siis saab lisa liimiga tagasi toote külge liimida
 • Viltpadja mõõdud on erinevad
 • Pakendis on 1 viltpadi millest saab vajadusel lõigata parajaid tükke
   


Loe lisaks vajalikku:

Transport, kui tuled ise lattu järgi või saad kauba kätte


Mööblit tuleb transportida pakitult, kinnises veokis, kaitstuna sademete, määrdumise ja mehhaaniliste vigastuste (kriimustused, löögid, loksutamine, hõõrdumine liikumisel jms) eest. Ettevaatlik tuleb olla klaasidega ja peeglitega mööbliesemete transportimisel.
Mööbli laadimisel ja paigaldamiskohta toimetamisel tuleb pakendeid tõsta ja kanda ettevaatlikult. Pakendid ei tohi kukkuda, tõsta kinnituslintidest (kui need on), lohistada.
Mööbli tõstmisel tuleb järgida noolte suunda pakendi hoiatusmärkidel (kui need on) või tõsta alumisest osast. Suuri ja raskeid esemeid tuleb tõsta mitmekesi.


Mööbli paigaldamine

Pakendi avamisel ja eemaldamisel ei tohi kasutada teravaid esemeid (nuga vms), sest nii võite pakendis olevat toodet vigastada. Avage pakendid selleks ettenähtud kohtadest.
Mööbel tuleb kokku panna juurde lisatud kokkupanekujuhendi või skeemi järgi. Juhendit eirav montaaž võib mööblit vigastada.
Toetage mööbel kokkupanemisel pakkepaberile, vaibale või mõnele muule pehmele pinnale. Jälgige, et sellel pinnal poleks liivateri, kruvisid või aineid, mis võivad mööblit kahjustada.
Kui mööbli uksed ja/või lukud ei sulgu korralikult, tuleb reguleerida mööblieseme jalgade kõrgust või selle võimaluse puudumisel asetada eseme soklinurga või jala alla sobiva paksusega kiil.

Kokkupandud mööbli ümberpaigutamisel ruumis tuleks neid tõsta alumises otsast ja kanda, mitte lohistada, soovitud kohale (väljaarvatud ratastel esemed). Enne ümbertõstmist tuleb mööbel vabastada nendesse paigutatud esemetest.


Mööbli kasutamine ja hoidmine

Mööblit tuleb kasutada vastavalt ettenähtud sihtotstarbele.
Mööblit hoida ja kasutada kuivades köetavates ruumides, kus õhutemperatuur ei lange alla +10°C ja suhteline niiskus on 40-60%. Mööbel peab olema kaitstud otseste päikesekiirte eest, kuna nende mõjul muutub toote värvus ja välimus: välispind võib ebaühtlaselt pleekuda, lakk- ja värvkate praguneda, peeglid tuhmuda.

Mööbliesemete riiuleid ja laekaid ei tohi üle koormata raskete esemetega, ustele ei ole lubatud kinnitada ega riputada lisakoormusi. Vältimaks kappide uste hingede ja laegaste deformeerumist, tuleks mööbliesemete uksed ja laekad hoida suletuna.
Ärge asetage mööblile teravate servadega või metallalusega esemeid. Mööblile ei tohi asetada ka kuumi esemeid ilma kuumaaluseta. Mööblile sattunud vedelik tuleb kohe kuivatada puhta pehme lapiga.

Lakikihi lõplik kõvenemine toimub ~3 nädala vältel peale tootmist, enne selle aja möödumist ei ole lubatud tööpindu katta sünteetilistest materjalidest katetega (kirjutusalused jm).

Kui mööbli seotistes, kus on kasutatud tõmmitsaid, polte või kruvisid ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada.


Mööbli hooldamine

Mööblilt on soovitav tolmu pühkida:

 • lakitud, värvitud või naturaalnahaga kaetud pindadelt kuiva pehme riidest lapiga;

 • dekoratiivplastiku, melamiin- (laminaat-) kattega või kunstnahaga kaetud pindadelt niiske lapiga;

 • riidega kaetud pindadelt tolmuimeja või harjaga.

 • lakitud/värvitud puitpindade puhastamiseks kasutada leiges vees (millele on lisatud natukene nõudepesuvahendit) niisutatud pehmet lappi. Peale puhastamist pind hoolikalt kuivatada.

 • õlitatud pindade korral soovitame mööblit õlitada regulaarselt. Alguses võib toodete pind tunduda kuivem ja seetõttu tuleb mööblit õlitada tihedamini. Hiljem 1-2 korda aastas. Õli hõõrutakse puhta lapiga puhtale ja kuivale pinnale puidu mustri suunas. Seejärel lastakse õlil imbuda ca 20 min. Vältimaks ebaühtlast tulemust, tuleb üleliigne õli eemaldada kuiva ja puhta lapiga puidu mustri suunas (kehtib õlitatud mööbli kohta). Tooteid pakendist eemaldades, võib puidu pind tunduda kuiv ja veidi kare. Kuna tegu on loodusliku materjaliga, on puit õli endasse tõmmanud ja puidu pinda tuleb uuesti kergelt õlitada nagu eelpool mainitud. Karedust saab eemaldada kergelt liivapaberiga (150) puidu mustri suunas enne õlitamist. Mustust ja tolmu tuleb eemaldada puhta vee ja lapiga. Vältida tuleb keemilisi pesuaineid!

Tugevalt määrdunud puitpindu võib puhastada alkoholivaba aknapesuvahendiga. Peale puhastamist pind hoolikalt kuivatada.

Mööbli puhastamiseks on keelatud kasutada atsetooni ja teisi tugevaid lahustavaid ning abrasiivseid lisandeid sisaldavaid segusid.

Määrdunud pindade puhastamiseks ja värskendamiseks on soovitav kasutada müügilolevaid mööblihooldusvahendeid, järgides nende pakendil toodud eriotstarvet ja kasutamisjuhist. Mööbli määrdunud pindu (välja arvatud pealistusriiet ja naturaalnahka), samuti klaase, peegleid ning manuseid võib puhastada ka nõrgas seebivees ja seejärel puhtas vees niisutatud pehme lapiga ning lõpuks kuivatada pehme lapiga. Kõik plekid on õigem kohe eemaldada, et need ei jõuaks kuivada ega sisse imbuda.

Riide ja naturaalnahaga kaetud mööbli puhastamiseks on soovitav kasutada vastavate registreeritud firmade puhastusteenuseid või müügilolevaid mööbliriide ja nahkmööbli hooldusvahendeid, järgides nende kasutusjuhendit.


Puidu loodulikud omadused

Puit on loodulik materjal ja võib eri esemete vahel esineda kergeid värvierinevusi. Kui tooted on ostetud eriajal, võivad neil olla mõjutanud keskkonnategurid nagu näiteks kliimast tulenevad värvi- ja varjundierinevused. Koosmõjus kliimaga võib erinevusi põhjustada ka eri puiduliikide kombineerimine.


Tootja ja müüja tagatis

Tootja ja müüja tagavad mööbli kvaliteedi vastavuse näidis(t)ele ja kehtivatele nõuetele, kui ostja järgib käesoleva juhendi soovitusi ja nõudeid.